Metabolist / Die Form | | |
Milk From Cheltenham | United Kingdom | |
Mittageisen | Switzerland | |
Brian Eno / Robert Fripp | United Kingdom | |
Brian Eno | United Kingdom | |
Albrecht/d / Joseph Beuys | Germany | |
Tony Ward | | |
Alain Arias-Misson | France | |
Roberto Sanesi | Italy | |
Guido Ballo | Italy | |
Nachdenkliche Wehrpflichtige | Germany | |
Bartolome Ferrando | | |
Cranes | United Kingdom | |
Dead Can Dance | Australia | |
Logos Duo | Netherlands | |
Benjamin Boretz | United States | |
MakXs / SBOTHI | Germany | |
M. Caspers / H. Maus / A. Wollscheid | Germany | |
Egas L | France | |
Radio Werewolf | | |
La Sonorité Jaune | France | |
Henri Chopin / Arrigo Lora Totino | | |
El Sueño De Hyparco | Spain | |
Canis Minor | | |
Anton Barbeau | United States | |
Big Red Stain | United States | |
Blonde Keetje | Netherlands | |
Confucian Theory | | |
A F Traumwelt | Germany | |
Beri Beri | Germany | |
Home Brew | United Kingdom | |
Electrocution | United Kingdom | |
Methods of Execution | United Kingdom | |
Hove Wierdos | United Kingdom | |
J.T. Bimbo | United Kingdom | |
The Repetitions | United Kingdom | |
The 012 / Sellouts | United Kingdom | |
Chris Scott | United Kingdom | |
Third Door from the Left (2) | United Kingdom | |
The Instep | United Kingdom | |
The Teen Vampires | United Kingdom | |
Iron on Eye | United Kingdom | |
Nite Flyer | United Kingdom | |
The Bowels Five Trio | United Kingdom | |
Euthanasia | United Kingdom | |
I Nipoti Del Faraone | Italy | |
J.A.J. Entreprise | France | |
T. Toeloeze | | |
Claude Maillard | France | |
Ecole Classique Anfractuosité | France | |
Polidrico | Spain | |
D.M.A.D.T. | Germany | |
Special Ed | United States | |
Stenka Bazin / Jeff Laryngo | | |
Zewa X | Germany | |
So Boon | United Kingdom | |
A Prendre | France | |
Jack Marlow | | |
Ajynytyv | United Kingdom | |
Rat (IT) | Italy | |
Stephen Miller / Lol Coxhill | | |
Lost Gringos | Germany | |
Luc Marianni | France | |
Luddites | Canada | |
Yntse Vuchts | Netherlands | |
Otsuna Matsutsohara | | |
Yntse Vugts | | |
Tote Kinder | Germany | |
The Two Felipes | United States | |
Alice Blommer | | |
Philip.J | France | |
Petr Kotik, Gertrude Stein, The S.E.M. Ensemble | | |
The Sorcerer | | |
Flatus Vocis Trio | | |
Philippe Pissier | France | |
Frank Gunderson | | |
Phil Minton | United States | |
Nichts | Germany | |
Helmut Heissenbüttel / Ernst Jandl | | |
((Infected) Wound) - Ein Experiment | Germany | |
Sex (DE) | Germany | |
Osso Exótico | Portugal | |
N.N. und ähnliche Elemente | Germany | |
Pandit Pran Nath | | |
Bruce Licher | United States | |
For Against | United States | |
Carola Von Hoffmannstahl | United States | |
MCH Band | Czech Republic | |
Materialschlacht | Germany | |
Voodoo Lovers | Germany | |
Westdeutsche Christen | Germany | |
122 Actualites Minute | France | |
Das X Reiz | Germany | |
Der Pilz / Palindrom | Germany | |
Doc Wör Mirran / P.C.R. | | |
Juniper Hill | Germany | |
Moata Omen | Germany | |
Nivo Stilo | Netherlands | |
Sudden Infant | | |
Cioccolata | Japan | |
Lille Roger & Hans Malande & Monotona Hopplöshet | Sweden | |
Toshio Nakanishi | Japan | |
RGW (Reiner Größen Wahn) | Germany | |
Pari Kekkonen Band | Germany | |
Jürgen Kramer | Germany | |
Sphinx Holotronic / Carnage Visors | South Africa | |
Kraftreaktor | South Africa | |
Pure War | South Africa | |
The Dolly Rockers | United Kingdom | |
Gunk | South Africa | |
Revolutionary Army Of The Infant Jesus | United Kingdom | |
Scattered Order | Australia | |
Hard Corps | United Kingdom | |
S·Core / Janus | Japan | |
Le Forte Four | United States | |
Meta Homer | | |
Ah ow HURT! | Australia | |
Mark 2 | Australia | |
Warwick Factor | Australia | |
Igam Ogam | United Kingdom | |
Eirin Peryglus | United Kingdom | |
Sgidia Newydd | United Kingdom | |
Brodyr | United Kingdom | |
Lumbarjackbondforhell | Australia | |
Volenti Non Fit Injuria | | |
Aissa Saved | Germany | |
Cancer Bunny | United States | |
Endraum | Germany | |
Luciano Dari | Italy | |
Otto Mühl | Austria | |
Antonym | United Kingdom | |
Annie Anxiety | United Kingdom | |
The Bone Orchestra | United Kingdom | |
Brith Gof | United Kingdom | |
NTH | Germany | |
Click Click / Borghesia | United Kingdom | |
A.B.G.S. | | |
Actus | | |
Alvar Aalto | | |
Andi Giorbino / Kosmonautentraum | | |
Andy Warhol | | |
Anton Szandor La Vey | | |
Art Zoyd | | |
Arthur Doyle Electro-Acoustic Ensemble | | |
Asche | | |
Bad Religion | | |
BBM | | |
Benjamin Beretz | | |
Big City Orchestra / Haters | | |
Birthday Party / Lunch / Haut | | |
C.C.C.C. | | |
C.C.C.P. | | |
Correnti Magnetiche (R Sinigaglia / Leddi / Vanali) | | |
Costes / Ann van der Linden | | |
Costes / Anne-Marie Lecompte | | |
Costes / Suckdog | | |
Costes / Suckdog / Psychodrama | | |
Current 93 / Annie Anxiety | | |
Damned | | |
David Lynch / Angelo Badalamenti / Julee Cruise | | |
Demetrio Stratos | | |
Der Plan | | |
Rainer Kirberg with Music of Der Plan | | |
Derek Bailey | | |
Derek Bailey / John Stevens | | |
Derek Bailey and Min Kanada | | |
Derek Jarman | | |
Didi Gruber | | |
Dislocation | | |
Dissecting Table | | |
Don Ritter / Thomas Dimuzio | | |
Einleitungszeit | | |
Faust | Germany | |
Fetish 23 / Omala | | |
Fetish 23 / White Stains | | |
Frank Dommert / Rudolv Eb.ner | | |
G.G. Allin | | |
Genbaku Onanies | | |
Genitortures | | |
Genocide Organ / Rasthof Dachau | | |
Georges Bataille | | |
Gitane Demone | | |
Guds Soener | | |
Gwar | | |
H.C. Artmann | | |
Haters / J.X. Larrson | | |
Hybryds | Belgium | |
Jan Svankmajer | | |
Jean Baudrillard | | |
Jerry Aronson | | |
Jim Rose Flying Circus | | |
Joe Coleman | | |
John Evans | | |
Jon Gibson | | |
Joseph Beyus / John T. Halpern | | |
K.D.N.R. | | |
Kenneth Anger | | |
Kern / Lunch / Rollins | | |
Knoth, Knoth | | |
La Fura del Baus | | |